Transkraniaalne mikropolarisatsioon (TCMP)


Transkraniaalse mikropolarisatsiooni ülesanne on arendada teatud aju piirkonna potentsiaali. See toimub ainult juhul, kui vastav piirkond osaleb tegevuses. Meetodi põhimõte on lihtne – mida aktiivsemalt mõjutatakse seda parem. Seetõttu hakkasime teostama mikropolarisatsiooni sporditreeningute, ravivõimlemise ja aju funktsionaalse arengu harjutuste ajal. Meie ülesanne on viia aju töö efektiivsus maksimumtasemele! Alalisvoolu teraapiline mõju ajurakkudele. 


Kas see on teie lapsele vajalik?

ТCMP on arenenud maade üks kõige perspektiivikamaid ja kiiremini arenevaid ravi ja rehabilitatsiooni metoodikaid. Artiklite arvu poolest teadusajakirjades annab see silmad ette kõikidele medikamentoosse ravi meetoditele. Aktiivne kasutamine pediaatrias algas aastal 2012. Just siis algas programmi kasutusele võtmine meditsiinikeskustes Prognoos. Enne seda tegid uurimisasutuste teadlased kogu maailmas ära tohutu töö, mille abil tõestati meetodi ohutus ja efektiivsus. Tänaseks on olemas ulatuslik andmebaas, mis võimaldab kasutada meetodit laste raviks äärmiselt laia patoloogiate spektri puhul. Meie keskuse töötajad jälgivad iga päev uusimaid artikleid ning võtavad selle info kohe kasutusele raviplaanide koostamisel.

Haiguste loetelu, mille puhul metoodikat edukalt kasutatakse, on järgmine: laste tserebraalparalüüs, autismispektri häired, epilepsia, motoorne/sensoorne alaalia, tikid, tähelepanu- ja aktiivsushäire, neurasteenia ja paljud muud häired. TCMP kasutatakse ka täiskasvanutel.

Millise probleemi see lahendab?


Paljudel lastel on häiritud kindlate aju ja väikeaju struktuuride funktsioon, mida on piisavalt raske ning sageli isegi võimatu ravimite abil mõjutada. TCMP meetod võimaldab lokaalselt mõjutada just neid struktuure, mille funktsioon on häiritud. Minimaalse tugevusega alalisvool soodustab neuronite töö paranemist ja nende vahele uute sidemete loomist. Kui aga lapsel on mõni piirkond just vastupidiselt liiga aktiivne (fokaalse epilepsia puhul või autismispektri häiretega lastel), siis võib seda piirkonda metoodika abil rahustada, mis avaldab positiivset toimet haiguse kliiniliste sümptomite vastu.

Kuidas seda teostatakse?


Lapsele pannakse pähe eriline juhtmetega müts. Elektroodide alust ruumi niisutatakse. Protseduuri ajal ei tunne laps midagi ebameeldivat ning vaatab multikaid. 


Millised on tulemused?

Meetodit hakati aktiivselt kasutama viimasel kümnendil. Tänaseks on teostatud ja teostatakse jätkuvalt arvukaid uuringuid, mis kinnitavad TCMP efektiivsust.

Kõige perspektiivikam on integreeritud lähenemine nende protseduuride teostamisele, mis põhineb uusimate teadmiste rakendamisel. Seda kasutatakse keskuses Impulss, see tagab kliinilise edu ja viib miinimumini kõrvaltoimete esinemise. 


TCMP metoodika kasutamine tõstab oluliselt iga rehabilitatsiooniprogrammi efektiivsust. Autismispektri häiretega lastele on eriti efektiivne TCMP ja Alfred Tomatise audiostimulatsiooni kombineerimine, kuna see võimaldab mitte üksnes võimendada ravitoimet vaid ka ennetada kõrvaltoimeid nagu lapse ülierutus.

Kui palju protseduure on vaja?


Metoodika edukaks kasutamiseks on äärmiselt tähtis regulaarsus. Tavaliselt määrab arst 10-15 protseduuri kestusega 20-30 minutit, mida teostatakse iga päev. Kuuri jooksul on lubatud üks päev vahele jätta.